Sport

Narodowa drużyna Francji została pokonana i nie da rady zdobyć tytułu mistrzów Europy! Skuteczna kadra Szwajcarii wypracowała awans do ćwierćfinału turnieju Mistrzostw Europy 2020!

Sympatycy piłkarscy w wieczór poniedziałkowy byli obserwatorami fenomenalnego widowiska na obiekcie w Bukareszcie. Niewiele kibiców spodziewało się tego, że starcie pomiędzy kadrą narodową Francji, a szwajcarską narodową drużyną zagwarantuje tak wiele niesamowitych emocji. Gracze obu ekip prezentowali się dobrze, a zwycięzce meczu poznać mogliśmy dopiero po konkursie karnych. Gracze drużyny narodowej Francji wybitnie zaczęli drugą połowę, kiedy to 2 trafienia zaliczył Benzema, lecz jako pierwsi gola trafili zawodnicy szwajcarskiej kadry. Zdawać się mogło, iż wielkie emocje podczas tego meczu właśnie się skończyły, gdy na 3:1 gola zdobył Pogba Paul. Jednak reprezentanci szwajcarskiej kadry nie zamierzali odpuścić i ku zdziwieniu wszystkich dali radę doprowadzić do remisu. Główny sędzia tego pojedynku był bez wyjścia i był zobligowany poprosić obie drużyny na dodatkowe trzydzieści minut meczu. O rozstrzygnięciu pojedynku zdecydować musiały strzały z 11 metrów, gdyż dodatkowy czas meczu także nie przyniósł ostatecznego rozstrzygnięcia. Nieznacznie skuteczniejsza podczas konkursu karnych była drużyna Szwajcarii, która wygrała rezultatem pięć do czterech. Podczas ćwierćfinałowego meczu zawodnicy kadry Szwajcarii zmierzą się z hiszpańską narodową kadrą.